- • Bělení zubů
  • Bělení zubů
  • Vybavení ordinace

Bělení zubů

V dnešní době, kdy je krásný úsměv společenskou nutností, se jedná o opravdu zásadní estetický faktor. Jinak zbarvené zuby evokují nejen nečistotu, ale také špatné hygienické návyky jejich majitele. Díky osvědčeným metodám bělení zubů,lze toto zbarvení zcela odstranit, a vytvořit tak nádherně bílé zuby, které budou ozdobou Vašeho úsměvu.
 
Nežádoucí zbarvení zubů vzniká především v důsledku kouření nebo pravidelného užívání některých pochutin (především kávy a čaje). Zuby také mohou výrazně měnit barvu po úrazu a odumření zubní dřeně, po nesprávném ošetření kořenových kanálků, po ošetření korunky tmavou výplní, nebo pokud se objeví zubní kaz. Tyto případy vyžadují zuby bělit odborným lékařským zákrokem.
 
Nutným prvním krokem pro možnost bělení zubů je stomatologické vyšetření, které musí odpovědět na řadu otázek. Aby mohly zuby opět dostat svou přirozenou barvu, je nutné nejdříve identifikovat důvod zbarvení. Posléze následuje odstranění nečistot, které zabarvení způsobily.
 
U mrtvých zbarvených zubů se po odstranění nečistot aplikuje bělicí preparát dovnitř zubu. Bělení zubů lze provést velice rychle a to během jedné návštěvy v ordinaci, ale také důkladněji během více návštěv postupnou výměnou bělicí vložky zubu. Odstranění zbarvení je tímto způsobem u naprosté většiny zubů velice efektivní a výsledek je při následném kvalitním ošetření trvalý.