- • Dentální hygiena
  • Bělení zubů
  • Vybavení ordinace

Dentální hygiena

Správná dentální hygiena je základním předpokladem pro zdravé zuby po celý život, zároveň také podstatně prodlužuje životnost Vašich výplní a protetických prací.

Pro dlouhodobé udržení co nejlepšího stavu chrupu a dásní je potřeba pravidelně docházet na opakované vyšetření. I zdánlivě čisté zuby a dásně potřebují pravidelně a profesionálně vyčistit.

Podstatou jsou pravidelné návštěvy pacienta, jeho vyšetření, poskytnutí potřebné péče, intenzivní profylaxe a samozřejmě důležité instruktáže, jak správně pečovat o svůj chrup v domácí péči. Je nutné pacientovi zdůraznit, že léčení počínajících stavů je snazší, ekonomičtější, časově méně náročné pro něj i pro následnou lékařskou péči, i technicky jednodušší.

S péčí o dutinu ústní by se mělo začít skutečně již v prenatálním stadiu. Nastávající maminky by měly být v době těhotenství při návštěvě dentální hygieny poučeny, jak velký vliv má stav jejich dutiny ústní na porodní váhu a zdraví novorozenců, protože zánět v dutině ústní matky, ovlivňuje krevní řečiště v celém těle matky, kdy přítomnost nežádoucích bakterií ubližuje matce i plodu.